Gdzie przyjemnie jest zakupić sita rolnicze w interesujących cenach?

Sita przemysłowe to narzędzia, które używane są w kopalniach piachu czy przemyśle stalowym, umiemy je także spotkać w recyklingu. Sita rolnicze jak sama marka pokazuje używane są one w gospodarstwie, a konkretnie w maszynach takich jak kombajny. Jego głównym zadaniem jest oczyszczenie zebranych ziaren. Właśnie taką opcję dają sita rolnicze https://indasto.com/pokaz-produkt/sita/7. Zasada funkcjonowania wydaje się prosta. Strumień powietrza wytwarzany przez wentylator przenika przez sita od ich dolnej krawędzi i unosi ze sobą część plew i drobnych elementów słomy, z jakimi zmieszane jest na tym etapie ziarno. Resztki wraz z oczyszczonymi nasionami spadają na dolne sito. Kiedyś sita rolnicze były stworzone wyjątkowo prosto są one używane do tej pory. Były toż sita rolnicze otworowe. Ich przestrzeń posiada szereg dziur o pewnej średnicy, poprzez które przesiewane są nasiona. Ich charakterystyczna cechą jest praca kiedy zbiory są wilgotne, nie zatrzymują się, jednak ich dużą wadą jest niska jakość przesiewania. Dziś umiemy je jeszcze spotkać, ale zwykle jako sito dolne. Nowym typem są sita szczelinowe, które są odporne na wszelkie| obciążenia. Wartościową reklamą jest to, że sita szczelinowe posiadają wielki kręg profili i parametrów, co ma nieoceniony wpływ na odpowiednią filtrację, izolację i ocenę cieczy i ciał stałych. Sita szczelinowe mogą być zgrzewane na okrągło lub na płasko. Wykonywane są z drutów profilowych z dużej jakości stali nierdzewnej. Tego typu sita szczelinowe posiadają:

  • Idealnie gładka powierzchnia
  • Wielka staranność wykonania
  • Zwiększona efektywność i precyzję separacji,
  • Skłonność do samoczyszczenia się

Przed ich nabyciem warto zwrócić się do specjalistycznej firmy, która wybierze właściwe sita ze stali nierdzewnej do naszej maszyny. Podstawową cechą sita ze stali nierdzewnej jest duża odporność na korozję, dzięki czemu idealnie sprawdza się w trudnych warunkach. Umiemy je zakupić w splocie prostym lub skośnym. Sita ze stali nierdzewnej mogą mieć splot ciasny jak też wielki.

Ten pierwszy doskonale sprawdzi się przy bardzo niewielkiej frakcji, jaką chcemy przesiać. Ponadto umożliwiają one także filtrację cieczy i gazów. Sita ze stali nierdzewnej mogą być używane w:

  • przemyśle gazowym i naftowym
  • przemyśle chemicznym
  • górnictwie
  • przemyśle energetycznym
  • przemyśle gazowym

Sita rolnicze jak również sita szczelinowe mogą być zbudowane ze stali nierdzewnej, jaka dzisiaj jest głównie stosowanym surowcem. Jak znamy sita ze stali nierdzewnej maja różny przekrój mogą być zgrzewane pod różnym kątem. Dlatego tak ważne jest by wybór ich do naszych potrzeb dokonał specjalista. To on wie jaki rodzaj i do czego będą pasowały sita szczelinowe. Jaki model maszyny rolniczej posiadamy i czy te istotne sita rolnicze będą do niej pasowały. Dlatego nie róbmy zakupów pochopnie. Nie są to tanie materiały, a jednak mają nam służyć przez wiele lat. Musimy dobrać tak, aby sita ze stali nierdzewnej były jak najbardziej dopasowane do naszych potrzeb.

Back To Top